Terviseminister Riina Sikkuti sõnul on läbirääkimiste alustamine esimene samm Tallinna haiglavõrgu tuleviku koostöö suunas. “Haiglavõrgu planeerimisel on oluline terviklik ja pikem vaade, mis võtab arvesse demograafilisi muutusi, tervishoiupersonali nappust, tervishoiutehnoloogiate kiiret arengut ning tervishoiu- ja sotsiaalteenuste üha kasvavat vajadust, sõnas Sikkut.
“Tallinnas paiknevate haiglate võimalik liitmine seab esikohale patsiendi vajadused ja tervishoiuteenuste kättesaadavuse kasvava elanikkonnaga piirkonnas, kuid samal ajal tagaks ka piirkondliku mõjuga pädevuskeskuste tasakaalustatud arengu Tallinnas, mis on eriti oluline kitsastel ja ressursimahukatel erialadel,” selgitas Sikkut ja lisas, et samuti võimaldab see konsolideerida tugiteenuseid, nagu dubleerivate IT-süsteemide arendusi või ühishangete korraldamist, mis tagab teenuste ja toodete soodsama hinna. “Ühtne süsteem parandab ka ravikvaliteeti ja patsiendiohutust,” selgitas Sikkut.
Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski ütles, et koostöö linna ja riigi vahel eriarstiabi osutamisel parandab tervishoiuteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti. “Tallinna jaoks on konsolideerimise eelduseks kokkuleppele jõudmine uue Tallinna haigla rajamise ühises finantseerimises, mis tagab maailmatasemel arstiabi osutamise ka edaspidi,” lisas Ossinovski.
„Tallinn on hetkel viimas läbi enda analüüse võimalike konsolideerimiste osas. Järgmise nädala jooksul soovime kohtuda ka haiglajuhtidega, et arutada täpsemalt edasisi tegevusi. Loodan, et edasised arutelud kujunevad konstruktiivseteks, kuid läbirääkimiste tulemuslikus sõltub riigi valmidusest anda garantii investeeringuteks Tallinna haiglavõrku. Eesmärk on tagada võimalikult kaasaegne ja kvaliteetne arstiabi nii Tallinnas kui Põhja-Eesti regioonis. See on nii linna kui riigi vastutus,“ kirjeldas Tallinna abilinnapea Karl Sander Kase.
Uuendatud haiglavõrgu visiooni ja arengusuunad aastani 2040 esitab terviseminister Riina Sikkut Vabariigi Valitsusele arutamiseks sel sügisel.