<div id="seckit-noscript-tag"> Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tervise- ja tööminister kutsub osapooled hooldustöötajate palgalepet sõlmima

03.02.2023 | 07:05

Hooldereformi jätkuna kutsub tervise- ja tööminister Peep Peterson järgmiseks kolmapäevaks, 8. veebruariks kokku hooldussektori tööandjad ja ametiühingud, et alustada läbirääkimisi hooldustöötajate palgamiinimumi kokkuleppimiseks.

Kui praegu kõiguvad hooldajate palgad hooldekodudes 725 ja 1300 euro vahel, siis hooldereformi tulemusel võiks sektor jõuda järgi haiglates 1. aprillist jõustuvale hooldustöötajate miinimumpalgale 1160 eurot kuus.

"Seaduses ette nähtud kuluvalemis on palkadeks ette nähtud arvestatav summa. Tahame, et see palgatõus hiljemalt juulist päriselt hooldustöötajateni jõuaks. Ainult nii on lootust leida uusi inimesi tublisid inimesi väga vajalikule tööle hooldekodudes," ütles koalitsioonilepingu alusel hooldereformi eest vastutav tervise- ja tööminister.

Petersoni sõnul on oluline hooldustöötajate palgatõus kindlasti kehtestada ja õigem oleks, et selles lepivad kokku tööandjate ja töötajate esindusorganisatsioonid.

Minister kutsus kolmapäeva pealelõunaks läbirääkimistele ametiühingute ja tööandjate keskliidud, linnade- ja valdade liidu, erahoolekodusid esindava Balti sotsiaalteenuste kvaliteedi liidu, sotsiaalala töötajate ametiühingu ning riigi- ja omavalitsutöötajate ametiühingute liidu ROTAL.

Riina Soobik

Meediasuhete nõunik (tööala)